قرارداد فروش یا مبایعه نامه

مبایعه نامه:

مبایعه نامه یا قرارداد فروش آپارتمان،ساختمان و یا هر ملک دیگر میبایست دارای بندهای شفاف برای هر مرحله از کار باشد در این قسمت میتوانید یک نمونه از مبایعه نامه های معمول را دانلود کنید.

دانلود
فروش با وام بانکی:

در این قسمت میتوانید قرارداد مبایعه نامه یا فروش آپارتمان یا ملکی را دریافت کنید که دارای وام بانکی است این موضوع از آن جهت دارای اهمیت است که تعهدات و مسئولیت های فروشنده در قبال بانک به طور کامل به خریدار منتقل میگردد.

دانلود
پیش فروش:

برای پیش فروش و پیش خرید ملک میبایست به شدت مراقب بود هم از جانب پیش خریدار و هم از جانب پیش فروشنده.در این قسمت شما میتوانید یک نمونه قرارداد کامل با بررسی تمام جوانب لازم در این خصوص را دانلود کنید.

دانلود
انتقال سرقفلی :

انتقال سرقفلی با توجه به قانون روابط مالک و مستاجر سال 76 به بعد دارای پیچیدگی هایی به مراتب کمتر است لکن هنوز ریزه کاری ها و نکات قابل تامل دارد نمونه قرارداد انتقال سرقفلی را از این قسمت میتوانید دانلود کنید.

دانلود
فروش باغ:

در این قسمت شما میتوانید نمونه قرارداد فروش باغ برگرفته از قرارداد های رایج را دانلود کنید.

دانلود

قرارداد اجاره یا اجاره نامه

اجاره آپارتمان تجاری:

آپارتمان های تجاری و اداری در مراکز اقتصادی کلان شهرها و مراکز استانها بسیار مورد استفاده هستند.اجاره این واحدها دارای قوانین و مقررات خاص خود هستند از مالیات و شارژ ساختمان گرفته تا تردد و ...در این قسمت شما میتوانید یک نمونه از قرارداد اجاره آپارتمان تجاری را دریافت کنید.

دانلود
اجاره اماکن ورزشی:

به استثنای اماکن ورزشی که در بخش خصوصی است و البته امروزه تعداد آنها در حال زیاد شدن است ،اغلب دولتی هستند و برای واگذاری آنها تشریفات قانونی و مزایده برگزار میگردد در این قسمت میتوانید یک نمونه قرارداد اجاره مرتبط با اماکن ورزشی را دریافت کنید.

دانلود
اجاره پارکینگ:

امروزه با کمبود جای پارک خودرو در کلانشهرها،داشتن پارکینگ برای دارندگان خودرو یک نعمت بسیار حیاتی است وجود پارکینگ های عمومی که خود یک شغل محسوب میگردد برای هر محل یک ضرورت است علاوه بر این برخی از آپارتمان های دارای پارکینگ به دلیل نداشتن خودرو ،نیازی به استفاده از آن را نداشته و تمایل به اجاره آن به اشخاص دیگر دارند. از اینرو یک نمونه قرارداد اجاره پارکینگ عمومی که هم برای پارکینگ های عمومی و هم برای پارکینگ های خصوصی کاربرد دارد را برای دانلود گذاشته ایم که میتوانید دانلود کنید.

دانلود
اجاره کارگاه بدون حق سرقفلی :

از زمانهای دور کارگاههای بسیار زیادی درون شهرها وجود داشته است که البته امروزه با ساماندهی مشاغل،اغلب آنها به اطراف مراکز شهرها منتقل شده اند با این وجود اجاره این کارگاهها بسیار رونق دارد. در این قسمت میتوانید نمونه قرارداد اجاره کارگاههای صنعتی را دریافت کنید.

دانلود
اجاره ملک وقفی:

اجاره املاکی که برروی زمین های وقفی بنا شده اند دارای نکات حقوقی و نکات بسیاری است که در این قرارداد لحاظ شده است.

دانلود
اجاره نامه مسکونی یا تجاری:

اینجا یک قرارداد اجاره نامه عمومی قرارداده ایم که معمولا مفاد موجود در آن به کار اغلب اماکن می آید و مثل یک آچار فرانسه برای اجاره داری مناسب است.دانلود کنید و استفاده نمایید.

دانلود

قرارداد ساخت و ساز

مشارکت در ساخت:

یکی از بزرگترین قرارداد های موجود در حوزه مسکن و ساختمان ،قرارداد مشارکت در ساخت است که هرچه با دقت بیشتر تنظیم گردد و زمان بیشتری برای بررسی ابعاد قانونی و حقوقی و فنی آن گذاشته شود نتایج بهتری حاصل خواهد شد و از وقوع بسیاری از مشکلات و مسائل بهدی جلوگیری خواهد شد. یک نمونه از قرارداد مشارکت در ساخت را برای دانلود در اینجا قرار داده ایم.لازم بذکر است برای آندسته از علاقه مندان و فعالین حرفه ای صنعت ساختمان نمونه جامع و حرفه ای قرارداد مشارکت در ساخت را در فروشگاه سایت قرار داده ایم.

دانلود
رضایت همسایگان مجاور برای ساخت:

با توجه به اینکه قوانین شهرسازی مدام در حال بهبود و بهینه سازی هستند و با توجه به تفاوت در ابعاد و موقعیت های زمین های در حال ساخت،بعضاً پیش می آید که رضایت همسایگان برای احداث بنا،پیش روی ها و غیره و بمنظور چشمپوشی بر حقوق قانونی شان برای برخورداری از نور طبیعی و اشراف،ضروری است.از اینرو یک نمونه از این رضایتنامه را برای دانلود قرار دادیم.

دانلود
انتقال پارکینگ :

بعضاً پیش می آید که بعد از اخذ سند تفکیکی نیاز به جابجایی پارکینگها وجود دارد و یا حتی در هنگام فروش آپارتمان،مالک قصد فروش ملک دارای پارکینگ را بدون واگذاری پارکینگ داشته باشد.این اقرار نامه واگذاری پارکینگ به این کار خواهد آمد.

دانلود
تقسیم نامه :

تقسیم واحد های آپارتمانی و تعیین سهم هریک از بنای ساخته شده،پارکینگها و انباری ها معمولا پیش از اخذ سند تفکیکی و در اداره ثبت اسناد و املاک صورت میپذیرد. در این قسمت یک نمونه از این تقسیم نامه را جهت مطالعه شما قرارداده ایم.

دانلود

وکالت نامه و وصیت نامه

وکالت اجاره:

اگر شما در خارج از کشور هستید و البته دارای املاکی در کشور،و آن ها را اجاره میدهید به شخصی نیاز دارید که علاوه بر توانایی اجاره دادن و امضا از طرف شما،رتق و فتق امور این املاک را نیز انجام دهد این وکالتنامه مختص شماست.آن را دانلود کرده و استفاده کنید.

دانلود
وکالت انتقال سرقفلی:

وکالت نامه انتقال سرقفلی در مواقعی کاربرد دارد که شخص نمیتواند برای انتقال سرقفلی ملک شخصاً حضور یابد و یا در مواردی که به دلیل عدم توانایی در ارائه مفاصا حساب های مالیات،شهرداری و ... و لزوم تبادل سریع اسناد نیاز به انتقال ولو وکالتی ملک است.این نمونه سند را دانلود کنید و استفاده نمایید.

دانلود
وکالت انجام امور اداری :

انجام امور اداری یک ملک و ساختمان،نظیر مراجعه به ادارات دولتی مانند ثبت و دارایی و شهرداری و ...کاری طاقت فرسا و زمانبر است.اگر میخواهید از بوروکراسی اداری خلاص شوید کافی است یک وکالت کاری به فرد قابلی بدهید تا برای شما این امور را انجام دهد.متن این وکالتنامه را از این قسمت دانلود کنید.

دانلود
وکالت تقسیم اموال مشاع :

اگر چند نفر دارای مال مشاعی (شریکی)باشند و نیاز به تقسیم آن در بین خود داشته باشند معمولاً این وکالت را به فرد معتمد خودشان میدهند تا این املاک را بتواند بین آنها تقسیم نماید.این قرارداد را از اینجا دریافت کنید.

دانلود
وکالت خرید ملک :

چنانچه قصد خرید ملک دارید و میخواهید فرد دیگری امور خرید و کارهای مرتبط را انجام دهد از این وکالت میتوانید استفاده کنید آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

دانلود
وکالت در رهن بردن ملک :

اگر قصد گرفتن وام و تسهیلات با ارقام بالا از بانک ها،موسسات مالی و اعتباری و یا حتی اشخاص را دارید عموما باید سند ملک خود را در رهن و یا وثیقه قرار دهید اگر تمایلی به انجام امور اداری مرتبط با این موضوع راندارید و یا زمان کافی برای انجام این کار را ندارید این وکالتنامه برای شما نوشته شده است آن را دانلود کنید و استفاده نمایید.

دانلود
وکالت فروش ملک :

با این وکالتنامه شما به یک فرد اجازه میدهید ملک شما را بفروشد و یا چنانچه نیاز به فروش سریع ملک بدون انجام تشریفات اداری آن را داشتید سند بسیار مهمی است که به شما در این راه کمک خواهد کرد.

دانلود
وکالت واگذاری بخشی از ملک :

وکالت واگذاری یا فروش بخشی از ملک به وکیل شما اجازه میدهد هر مقداری از ملک را که صلاح میدانید واگذار نماید.متن این قرارداد را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود
وصیت نامه ملک :

وصیت نامه در امور ملکی بسیار حایز اهمیت است تا جاییکه شخص تنها بخشی از اموال خود را میتواند وصیت نماید. نمونه متن وصیت نامه را از طریق ملک زیر دانلود کنید.

دانلود
کانال تلگرام مرکز مباشر
برای اطلاع از آخرین اخبار،تحلیل ها و یادداشت های سایت به کانال تلگرام مباشر بپیوندید.
  • آخرین وام ها و تسهیلات حوزه مسکن
  • به روزترین قوانین و مقررات ملک و ساختمان
  • آخرین قیمت معامله شده املاک محله شما
  • ریزه کاری ها و نکات حقوقی معاملات ملکی
از 5 راز مخفی مشاورین املاک باخبر شوید
راز های مخفی مشاورین املاک را که هیچگاه برای شما فاش نخواهند ساخت در این کتاب الکترونیکِ ۱۰۰٪ رایگان و ۱۰۰٪ کابردی بیاموزید!
  • تاکنون بیش از 1900 نفر این کتاب را دانلود کرده‌اند. شما نیز همین حالا می‌توانید با ثبت ایمیل خود در فرم زیر، این کتاب الکترونیک رابه‌رایگان دانلود کنید و با آگاهی از نکات آن، معاملاتی ارزشمند و دلچسب در زندگی خود تجربه کنید.
ایمیل شما نزد مباشر به امانت خواهد ماند
PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.