استعلام جواز ساختمانی و یا پایانکار

استعلام جواز ساختمانی و یا پایانکار ساختمان

در بسیاری از موارد نیاز به استعلام جواز ساختمانی و پایانکار ساختمان بمنظور واکاوی اطلاعاتی چون تاریخ صدور مندرج در آن،مساحت و تعداد طبقات مجاز و … میباشد.بین گفته های مالکین و مدارک موجود در پاره ای از موارد اختلافات جدی وجود دارد و ممکن است خریدار را با زیان های جدی مواجه نماید.خدمتی که امروز در سایت مباشر به شما معرفی میکنیم علاوه بر اینکه  این اطمینان را به شما میدهد که جواز ساخت و یا پایانکار ساختمانی ملک مورد نظرتان اعتبار دارد به شما این امکان را میدهد تا بتوانید از جزییات لازم  مربوط به  هرکدام از این اسناد آگاه شوید.

چرا نیاز به استعلام جواز ساختمانی و پایانکار ساختمان هست؟

  • سن ساختمان

همانطور که پیشتر در مقاله ای در خصوص مبنای محاسبه سن ساختمان توضیح داده شد این سن از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آغاز می شود بنابراین دسترسی به اطلاعات جواز ساختمانی خصوصاً تاریخ صدور اهمیت دوچندانی پیدا میکند.

  • پیش خرید آپارتمان

یکی از نکات ضروری در پیش خرید آپارتمان ،تطبیق گفته های مالک و سازنده با مدارک ادعایی است بنابراین اطمینان از صحت صدور پروانه و جواز ساختمان و  همچنین اطلاع از ریز جزئیات(نظیر مساحت هر طبقه،تعداد طبقات،سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سایر امکانات آن) بسیار ارزنده و مفید خواهد بود.

  • بانک ها و موسسات مالی

یکی از مراکزی که به منظور اعطای وام درخواست جواز ساختمانی و پایانکار میکنند بانک ها و موسسات مالی و اعتباری هستند از اینرو با داشتن شماره پرونده و مشخصات ملک در هر لحظه میتوانید این مدارک را به ایشان تحویل بدهید.همچنین بانک ها و موسسات می توانند راسا نسبت به تایید این مدارک اقدام نمایند.

  • خرید نوساز  بدون اخذ پایانکار ممنوع!

در مجموعه مقالات و فایل های صوتی به کرات به این موضوع اشاره کردیم که خرید املاک نوساز که مدت زیادی از اتمام عملیات ساختمانی شان گذشته ولی فاقد پایانکار هستند به دلیل مخاطرات ناشی از احتمال وجود تخلفات ساختمانی دارای ریسک بسیار زیادی بوده و ممکن است خریداران را دچار زیان های شدیدی نماید. از اینرو وجود این امکان برای استعلام پایانکار ساختمانی،در مواردیکه سازندگان ادعای اخذ پایانکار را مینمایند بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

این مطلب را از دست ندهید:  آیا خرید ملک در ایران از امنیت کافی برخوردار است؟!

 

از طریق دو لینک زیر میتوانید نسبت به استعلام جواز ساختمان و پایان کار ساختمان اقدام کنید.

 

استعلام جواز ساختمان

استعلام پایانکار ساختمان

 

وحید سرحسابی
وحید سرحسابی
همیشه آرزویم این بود که یک منبع غنی از اطلاعات مفید و کاربردی در حوزه مسکن و ساختمان ایجاد کنم .امروز اینجا هستم تا به کمک دوستان خبره و با تجربه ام این آرزو محقق گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام مرکز مباشر
برای اطلاع از آخرین اخبار،تحلیل ها و یادداشت های سایت به کانال تلگرام مباشر بپیوندید.
  • آخرین وام ها و تسهیلات حوزه مسکن
  • به روزترین قوانین و مقررات ملک و ساختمان
  • آخرین قیمت معامله شده املاک محله شما
  • ریزه کاری ها و نکات حقوقی معاملات ملکی
از 5 راز مخفی مشاورین املاک باخبر شوید
راز های مخفی مشاورین املاک را که هیچگاه برای شما فاش نخواهند ساخت در این کتاب الکترونیکِ ۱۰۰٪ رایگان و ۱۰۰٪ کابردی بیاموزید!
  • تاکنون بیش از 1900 نفر این کتاب را دانلود کرده‌اند. شما نیز همین حالا می‌توانید با ثبت ایمیل خود در فرم زیر، این کتاب الکترونیک رابه‌رایگان دانلود کنید و با آگاهی از نکات آن، معاملاتی ارزشمند و دلچسب در زندگی خود تجربه کنید.
ایمیل شما نزد مباشر به امانت خواهد ماند
PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.