استعلام وکالتنامه های خارج از کشور

همانطور که میدانید برخی از افراد به دلایل شخصی و یا عذر قانونی و بمنظور انجام امور ملکی ،اداری،حقوقی،بانکی و یا شخصی خویش اقدام به استخدام وکیل و یا نماینده حقوقی مینمایند بنابراین بمنظور ثبت این اقدام، نسبت به تنظیم وکالتنامه مرتبط اقدام مینمایند. استعلام وکالتنامه های خارج از کشور یکی از این مباحث مربوطه است. در این بخش سعی شده تا به یکی از نیازهای مهم و پراهمیت کاربران پاسخ داده شود.

وکالتنامه هایی که در داخل کشور تنظیم میگردد توسط دفاتر اسناد رسمی ثبت شده و علیرغم نیاز مبرم جامعه به تشخیص اصالت آنها،تاکنون سامانه ای برای استعلام لحظه ای آنها پیشبینی نگردیده و مردم برای بررسی صحت وکالتنامه ها چاره ای جز مراجعه حضوری به دفترخانه محل صدور وکالتنامه و امید به اینکه پاسخی در این خصوص بگیرند، ندارند چراکه دفاتر اسناد رسمی در این خصوص الزامی به پاسخگویی به اشخاص ثالث ندارند.
در خصوص گواهی امضا و وکالتنامه های اشخاص مقیم خارج از کشور ،موضوع کاملاً متفاوت است مرجع صدور این گواهی ها و وکالتنامه ها ، سرکنسولگری و سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران(و یا هر نوع نمایندگی میهنمان) در کشور خارجی است بدین ترتیب که وزارت امور خارجه کلیه درخواست ها را از طریق سامانه اینترنتی خود تجمیع و به سمت سفارت خانه های متبوع ارسال میکند.
بمنظور استعلام صحت و اصالت وکالتنامه های صادر شده در خارج از کشور ،وزارت امور خارجه با راه اندازی سامانه تاک به این نیاز ضروری مردم و متعاملین پاسخ داده است .این نیاز وقتی حادتر میشود که در هنگام معامله ملک(خصوصاً املاک ورثه ای)یک یا چند نفر از وراث که در خارج از کشور هستند به سایرین وکالتنامه داده است.

 

 

 

محسن محمدرضاپور
محسن محمدرضاپور
امروز کارهایی را انجام می دهم که دیگران حاضر نیستند انجام دهند تا فردا کارهایی را انجام دهم که دیگران قادر نیستند انجام دهند. از اینکه خدمتی برای مردمم انجام میدم خوشحالم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام مرکز مباشر
برای اطلاع از آخرین اخبار،تحلیل ها و یادداشت های سایت به کانال تلگرام مباشر بپیوندید.
  • آخرین وام ها و تسهیلات حوزه مسکن
  • به روزترین قوانین و مقررات ملک و ساختمان
  • آخرین قیمت معامله شده املاک محله شما
  • ریزه کاری ها و نکات حقوقی معاملات ملکی
از 5 راز مخفی مشاورین املاک باخبر شوید
راز های مخفی مشاورین املاک را که هیچگاه برای شما فاش نخواهند ساخت در این کتاب الکترونیکِ ۱۰۰٪ رایگان و ۱۰۰٪ کابردی بیاموزید!
  • تاکنون بیش از 1900 نفر این کتاب را دانلود کرده‌اند. شما نیز همین حالا می‌توانید با ثبت ایمیل خود در فرم زیر، این کتاب الکترونیک رابه‌رایگان دانلود کنید و با آگاهی از نکات آن، معاملاتی ارزشمند و دلچسب در زندگی خود تجربه کنید.
ایمیل شما نزد مباشر به امانت خواهد ماند
PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.