مراقب سقوط از دیوار باشید

خریدار و فروشنده ،موجر و مستاجر عزیز ،مراقب سقوط از دیوار باشید.

میگویند جلوی استفاده از تکنولوژی را نمیشود گرفت و به تاخت میروند تا آخرین رمق های فعالان صنفی امیدوار به بازار مسکن را نیز از ایشان بستانند.
امروزه با پدیده عجیبی مواجه هستیم دور زدن صنوف توسط مردم و در واقع دور زدن مردم توسط مردم.

خریدار و فروشنده  یکدیگر را در فضای مجازی می یابند و به دلیل برخی ملاحظات قانونی به مشاورین املاک مراجعه و عقد قرارداد میکنند ،یک رقابت ناسالم بین اعضای ورشکسته صنف در میگیرد و با نرخ هایی نازل اقدام به ثبت قرارداد و نواختن آخرین تیشه ها بر پیکره صنف میکنند.

پیش از آنکه کسی را متهم کنم و یا به اتحادیه خرده بگیرم و یا آندسته از میرزابنویسان ۲۰۰هزار تومانی را محکوم کنم ،مخاطبم ملت شریف ایران است:
عزیزان،معامله ی ملک،معامله دوچرخه و اسکوتر نیست.معامله تمام اندوخته و حاصل تلاش یک عمر است.آیا میشود به خاطر چند صد هزار تومان ناقابل ،فردی غریبه را به خصوصی ترین بخش های ملک خویش راه دهیم و مسبب بروز جرم و جنایت شویم.

مطابق آمار پلیس فتا،بسیاری از جرایم رخ داده در حوزه اینترنتی ،ناشی از سهل انگاری قربانیان بوده است.

و از آنطرف چه خانه هایی که از طریق همین فضای مجازی و توسط متصرف و نه مالک واقعی  به دهها نفر فروخته و یا رهن داده شده  است.

عزیزانم ،نقش مشاور املاک خبره و امین را در معاملات خود کوچک نکنید.مشاوران املاک واسطه ای آگاه به حقوق شما هستند.

توصیه:اگر ملک خود را در فضای مجازی آگهی میکنیدو قصد دارید معامله مستقیم و بدون واسطه ای انجام دهید ، کمترین احتیاط لازم اینکه خانه تان خالی باشد و یا حداقل برای بازدید افراد، با مشاور املاک مورد اعتمادتان هماهنگ  باشید.چرا که مشاوران حرفه ای اغلب هویت مشتریان را ثبت و حداقل شناسایی ظاهری چهره فرد بازدید کننده را در دفتر شان و با کمک دوربین های مداربسته انجام میدهند.

این مطلب را از دست ندهید:  سوالات ملکی - قسمت اول

اگر از طریق فضای مجازی ،ملک میخرید برای بررسی اسناد و مدارک و هویت مالک از مشاور املاک مورد اعتمادتان مدد بخواهید تا دچار کلاهبرداری ملکی نشوید.

مطمئن باشید ارقامی که به مشاورین املاک معتبر میپردازید به مانند بیمه ،آسایش روانی شما را تضمین کرده و ارزشی والاتر برای شما به ارمغان خواهد آورد.

وحید سرحسابی
وحید سرحسابی
همیشه آرزویم این بود که یک منبع غنی از اطلاعات مفید و کاربردی در حوزه مسکن و ساختمان ایجاد کنم .امروز اینجا هستم تا به کمک دوستان خبره و با تجربه ام این آرزو محقق گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام مرکز مباشر
برای اطلاع از آخرین اخبار،تحلیل ها و یادداشت های سایت به کانال تلگرام مباشر بپیوندید.
  • آخرین وام ها و تسهیلات حوزه مسکن
  • به روزترین قوانین و مقررات ملک و ساختمان
  • آخرین قیمت معامله شده املاک محله شما
  • ریزه کاری ها و نکات حقوقی معاملات ملکی
از 5 راز مخفی مشاورین املاک باخبر شوید
راز های مخفی مشاورین املاک را که هیچگاه برای شما فاش نخواهند ساخت در این کتاب الکترونیکِ ۱۰۰٪ رایگان و ۱۰۰٪ کابردی بیاموزید!
  • تاکنون بیش از 1900 نفر این کتاب را دانلود کرده‌اند. شما نیز همین حالا می‌توانید با ثبت ایمیل خود در فرم زیر، این کتاب الکترونیک رابه‌رایگان دانلود کنید و با آگاهی از نکات آن، معاملاتی ارزشمند و دلچسب در زندگی خود تجربه کنید.
ایمیل شما نزد مباشر به امانت خواهد ماند
PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.