اطلاعات خصوصی مشاورین املاک،چند؟!!

اطلاعات خصوصی مشاورین املاک،چند؟!!
دنبال تیتر های مختلفی برای نگارش این مقاله بودم چرا که قبلا این موضوع  رو چندین و چند بار به اشکال مختلف به دوستان و همکارانم منتقل کرده ام تا جاییکه  نتایج این آگاه سازی در بین صنف مشاورین املاک امیدوارکننده بوده است.اما بهتر از این تیتر نیافتم .چند نکته پیش از آغاز بحث عرض میکنم اول اینکه  این نوشتار سعی در مخالفت با ورود نرم افزارهای هوشمند به بازار املاک و مستغلات ندارد چرا که بنده به عنوان تحلیلگر ارشد نرم افزار شاغل در یک سازمان مالی،بر ضرورت ایجاد سامانه های نرم افزاری تاکید ویژه ای دارم  لکن در نقد شیوه ورود(بخوانید هجوم)این نرم افزار ها و شرکت ها مطالبی کوتاه بیان خواهد شد تا عمق موضوع هرچه بیشتر روشن گردد. همچنین بنده آمادگی دارم که  با هر شخص و گروهی در این خصوص مناظره نمایم و نتایج آن را در معرض سنجش افکار عمومی قرار دهم.میدانم و یقین دارم سرمایه گذاران این اپلیکیشن ها،اصحاب رسانه ای با نفوذ،عناصر کلیدی در سازمان ها و هرآنچه که لازم داشته اند را به منظور نیل به مقاصدشان بکار بسته اند اما مخاطب من همه این عزیزان نیز هستند،هوشیار باشید چرا که العاقبه للمتقین

به کجا چنین شتابان
عزیزان نرم افزاری من،چرا اینچنین با عجله به دنبال همه اطلاعات هستید مگر شما را چه شده؟
اطلاعات مربوط به فایل ها را تجمیع میکنید ،اطلاعات تماس مربوط به همه  مشتریان،متقاضیان و صاحبان املاک را در دست میگیرید ،هویت و  میزان فعالیت  مشاوران آژانس های مسکن را رصد میکنید و در اثر فقدان نهاد های نظارتی  از مدل  های غربی تان  هم جلو زده اید .صبر کن اخوی باهم.

این مطلب را از دست ندهید:  سوالات ملکی - قسمت اول

 

تجمیع اطلاعات،ثروت انباشته

ای اپلیکیشن دارها،چرا فکر میکنید باید از این جماعت عاشق تکنولوژی پول هم بگیرید ،منت سرویس مجانی بر سر آنها بگذارید و با هدایای کاذب،هیجان زده شان  کنید.برادر من، این اطلاعات جمع شده  چند ده میلیارد می ارزد.بی زحمت این اطلاعات رو جمع کنید ولی منت نگذارید.اتحادیه مشاورین املاک  که  مجوز راه اندازی کسب و کار محدود (در یک نقطه جغرافیایی به اسم مغازه یا دفتر) وکسب اطلاعات از سوی مشتریان را  را به ایشان داده است  و درصورت جابجایی واحد صنفی اخذ پروانه کسب جدیدی را طلب میکند، در مقابل جمع آوری یک کاسه اطلاعات  مشتریان و مشاورین املاک در اقصی نقاط مملکت از جانب این دوستان ،سکوت کرده است.ذکر یک نکته از الفبای قدرت اطلاعات لازم است که بیان شود اگر قدرت یک واحد اطلاعات را ۱۰۰ تومان فرض کنیم قدرت دو واحد اطلاعات ۱۰ هزارتومان خواهد بود و خود بخوان حدیث مفصل ازبازی با  اینهمه اطلاعات با ارزش.

نگهداری اطلاعات صلاحیت میخواهد و مسئولیت

عدم وجود یک صفحه تعهد نیم بند از این شرکت ها در خصوص  مسئولیت های ناشی از این همکاری با مشاورین املاک،جای پرسش بسیار دارد.در عوض اینها از تک تک مشاورین املاک تعهد پایبندی به قرارداد همکاری(بخوانید ارسال و بارگذاری اطلاعات)میگیرند  و در قبال این همکاری ادعای دریافت هزینه نیز دارند البته این تازه اول راه است .

پز اشتغال و روشنفکری ممنوع
در یکی از تیزرهای تبلیغاتی به اشتغال زایی ۱۳۰ نفر اشاره شده و دیگری نیز بر الزامات دنیای تکنولوژی و لزوم به روز بودن کسب و کارها تاکید میکند به این میگویند استراتژی بازی با افکار عمومی. در خصوص مورد اول ،تعداد ۱۳۰ نفر اشتغال (که خود جای کنکاش بیشتری دارد)در مقایسه با تهدیدات متصور برای شاغلین و فعالین صنف مشاور املاک تقریبا صفر است و در خصوص مورد دوم عرض شود که تکنولوژی و فرهنگ جامعه از یکدیگر جدا نیست و رشد هردو بصورت همزمان ، تنها راهکار پایدار و اصولی برای ایجاد تغییرات مطلوب در جامعه است.عزیزان من در ایالات متحده و کشور های غربی نیز ،چهارچوب کاری مشاورین املاک کاملا محترم و محفوظ باقی مانده است.و این اپلیکیشن ها در خدمت مشاورین املاک و به تبع آن مردم هستند.و در آخر توجه شما را به این کلام ازحضرت علی علیه السلام جلب میکنم “النجاه فی الصدق”نجات در راستی است.با مردم صادق باشیم.

این مطلب را از دست ندهید:  ماهیت حقوقی عقد هبه
وحید سرحسابی
وحید سرحسابی
همیشه آرزویم این بود که یک منبع غنی از اطلاعات مفید و کاربردی در حوزه مسکن و ساختمان ایجاد کنم .امروز اینجا هستم تا به کمک دوستان خبره و با تجربه ام این آرزو محقق گردد.

2 دیدگاه

  1. حسن گفت:

    سلام سوالی داشتم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام مرکز مباشر
برای اطلاع از آخرین اخبار،تحلیل ها و یادداشت های سایت به کانال تلگرام مباشر بپیوندید.
  • آخرین وام ها و تسهیلات حوزه مسکن
  • به روزترین قوانین و مقررات ملک و ساختمان
  • آخرین قیمت معامله شده املاک محله شما
  • ریزه کاری ها و نکات حقوقی معاملات ملکی
از 5 راز مخفی مشاورین املاک باخبر شوید
راز های مخفی مشاورین املاک را که هیچگاه برای شما فاش نخواهند ساخت در این کتاب الکترونیکِ ۱۰۰٪ رایگان و ۱۰۰٪ کابردی بیاموزید!
  • تاکنون بیش از 1900 نفر این کتاب را دانلود کرده‌اند. شما نیز همین حالا می‌توانید با ثبت ایمیل خود در فرم زیر، این کتاب الکترونیک رابه‌رایگان دانلود کنید و با آگاهی از نکات آن، معاملاتی ارزشمند و دلچسب در زندگی خود تجربه کنید.
ایمیل شما نزد مباشر به امانت خواهد ماند
PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.