محاسبه کمیسیون مشاور املاک

محاسبه کمیسیون بنگاه / مشاور املاک

کمیسیون بنگاه / مشاور املاک،حق الزحمه و یا حق دلالی ملکی واژه هایی است که برای نام گذاری دستمزد مشاورین املاک به کار برده میشود.

جدای از وجود این اسامی گوناگون،مطابق ماده ۳۳۵ قانون تجارت و ماده ۱ قانون دلالی ،این حق برای دلالانی معتبر است که دارای پروانه کسب از اتحادیه مربوطه باشند در غیر اینصورت مطابق همین ماده اشتغال به شغل دلالی بدون پروانه ،جرم است.

علاوه بر این شما حق دارید به عنوان یکی از طرفین معامله نسبت به دریافت رسید و صورتحساب  کمیسیون بنگاه / مشاور املاک اقدام کنید و این یکی از حقوق اصلی شماست.

با توجه به اینکه متاسفانه،مبالغ مختلفی تحت عنوان کمیسیون بنگاه / مشاور املاک از طرف های معامله اخذ میگردد این سامانه به شما کمک میکند تا بر اساس نرخنامه اتحادیه مشاورین املاک تهران از میزان کمیسیون بنگاه / مشاور املاک خود اطمینان حاصل کنید.به زودی نحوه محاسبه محاسبه کمیسیون بنگاه / مشاور املاک شهر های مختلف در سایت قرار داده خواهد شد.

حتما بخوانید  اجاره نامه عادی یا محضری؛ کدام بهتر است؟
وحید سرحسابی
وحید سرحسابی
همیشه آرزوم این بوده که یک منبع غنی از اطلاعات مفید و کاربردی در حوزه مسکن و ساختمان وجود داشته باشه.امروز اینجا هستم تا این آرزو محقق بشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از 5 راز مخفی مشاورین املاک باخبر شوید
راز های مخفی مشاورین املاک را که هیچگاه برای شما فاش نخواهند ساخت در این کتاب الکترونیکِ ۱۰۰٪ رایگان و ۱۰۰٪ کابردی بیاموزید!
  • تاکنون بیش از 1900 نفر این کتاب را دانلود کرده‌اند. شما نیز همین حالا می‌توانید با ثبت ایمیل خود در فرم زیر، این کتاب الکترونیک رابه‌رایگان دانلود کنید و با آگاهی از نکات آن، معاملاتی ارزشمند و دلچسب در زندگی خود تجربه کنید.
ایمیل شما نزد مباشر به امانت خواهد ماند